poniedziałek, 17 lutego 2014

Pączek dla Afryki


Pewien Gall Anonim zarzucił mi, że zamiast promować rzetelne organizacje i rzeczywiście skuteczne akcje charytatywne narzekam tylko i krytykuję. Cóż, wydawało mi się, że w dobie internetu mamy taki dostęp do informacji, że tego typu posty nie są potrzebne. Ale może rzeczywiście w komentarzu owego Anonima jest trochę prawdy. Od czasu do czasu planuję więc zamieszczać notatki o wartych zainteresowania akcjach. Czy uważacie cykl takich postów za potrzebny?
Moi kochani zbliża się tłusty czwartek. W tym dniu chciałbym WAS zaprosić do pomocy dla moich misji i osób będących pod moją opieką w Republice Środkowoafrykańskiej. Razem z moim przyjacielem Piotrem Gajdą przygotowujemy akcje pomocy dla naszych misji. W ostatnich dwóch tygodniach byliśmy narażeni na utratę życia. Już kilkakrotnie musieliśmy uciekać z naszej misji, chroniąc się z trawach naszej miejscowości. Seleka (ugrupowanie muzułmańskie) dwukrotnie napadło na naszą misję z bronią, z wyrzutniami granatowymi. Ukradziono nam 2 samochody, pieniądze, telefony, komputery, żywność oraz ubrania.

Od marca 2013 roku po zamachu stanu w tym kraju - trwa wojna domowa. Po naszych apelach do służb OZN oraz MSZ - jak dotąd nie udało nam się uzyskać ochrony dla naszej obecności w przygranicznej miejscowości z Czadem i Kamerunem. Nasze władze oraz władze ambasady francuskiej w Bangui (stolica kraju) zalecają nam ewakuacje. Nie chcą wysłać wojska aby nas chronili. Ta propozycja została przez nasz odrzucona, postanowiliśmy zostać razem z naszymi podopiecznymi, ponieważ "Pasterz nie opuszcza swoich owiec" ale "oddaje swoje życie za swoje owce". Taka jest nasza misja tutaj w Nagaoundaye.
Tak o pomoc apeluje br. Benedykt.

Jak można pomóc?

1. Pączkuj z Nami.
Źródło
Chcesz pomóc, dołącz do nas. Wszyscy w tym roku jemy pączki afrykańskie. Na najbliższy tłusty czwartek smażymy pączki. Zabieramy do pracy, zapraszamy znajomych, rodzinę i częstujemy tymi pączkami. Jednocześnie prosimy o przekazanie ofiary za te pączki. Pieniądze przelewamy na specjalne konto Fundacji Kapucyni i Misje.
2. Cukiernie.
Akcja też będzie miała miejsce w cukierniach. Mamy przygotowaną specjalną umowę. Jeśli cukiernia chce się włączyć do akcji podpisujemy umowę, publikujemy logo i adres cukierni na stronie i promujemy cukiernię w mediach. Mówimy: Dzisiaj nie kupuj zwykłych pączków!
Idź do cukierni gdzie możesz kupić pączka afrykańskiego i tam kup pączki. Każdy pączek to pomoc potrzebującym.
Cukiernie, które włączyły się do akcji w ten tłusty czwartek sprzedają pączki afrykańskie. Są one o 1 zł droższe niż zwykłe pączki. 1 zł to koszt utrzymania dziecka przez jeden dzień w RCA.
3. Szkoły.
Akcja odbędzie się także w szkołach. Zaprzyjaźnieni nauczyciele pytają dyrektora o pozwolenie, następnie zbierają kilku uczniów wolontariuszy, w przeddzień tłustego czwartku smażą pączki, które w tłusty czwartek sprzedają w szkole. Wcześniej robią w szkole akcję informacyjną. Mówią że będzie takie wydarzenie przez radio węzeł, wieszają w szkole plakaty itd. Sprzedają pączki ( za 1 zł, 1,50 zł, 2 zł… do ustalenia – dla przykładu w Kleszczowie nasi ludzi w trzech szkołach będą sprzedawać pączki po 2,50 zł)
4. Możesz też przelać darowiznę bezpośrednio na konto:
Fundacja Kapucyni i Misje
Ul.Korzeniaka 16
30-298 Kraków
PKO S.A. o/Kraków 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794
Z dopiskiem: Pączek dla Afryki
Taki internetowy pączek to dobrowolna ofiara na pomoc misjom: 10, 20, 30 zł które możesz przekazać a które mogą być, kto wie, może najlepiej wydanymi pieniędzmi w twoim życiu. Bo przez ręce misjonarzy trafią bezpośrednio do potrzebujących.

Źródło: fronda.pl

4 komentarze:

 1. Fajna inicjatywa :) oby więcej takich :)
  PS Pamiętam o zdjęciu, obiecuję, że już dziś prześlę Ci na pewno ten spis treści :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Nie musisz się tak śpieszyć. Cierpliwie zaczekam :)

   Usuń
  2. Nie czytałam, ale też rzuciła mi się w oczy ta książka :) wygląda ciekawie, ale nie wiem czy warto, a w bibliotece oczywiście nie ma...

   Usuń
  3. W mojej bibliotece to samo. Poczekam jeszcze kilka miesięcy i poczytam recenzje na blogach :) Na pewno jakieś pojawią się w najbliższym czasie, bo to nowość.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...