piątek, 24 stycznia 2014

"Niepokonani" - trudna droga do szczęścia


"Niepokonani" to autorki program Krzysztofa Ziemca. Prezenter w każdym odcinku spotyka się ze znaną osobą, która przeżyła dramat, ale podniosła się i przezwyciężyła trudności postawione na jej drodze. Kolejnymi rozmówcami byli m.in. Ewa Błaszczyk, Radosław Pazura, Robert Skolimowski i Henryk Gołębiewski.

Dziś polecam rozmowę z Beatą Pawlikowską. Odcinek z jej udziałem to skondensowana książka "W dżungli życia" w wersji wideo. Podróżniczka i pisarka opowiada o problemach, z którymi borykała się od czasów młodzieńczych. A lista ich nie jest krótka: bulimia, anoreksja, alkohol, papierosy, próba samobójcza i wreszcie gwałt. To wszystko spotkało "ekspertkę od optymizmu", która dziś jest znana z pozytywnego podejścia do życia. Beata Pawlikowska opowiada o trudnej drodze do szczęścia, o swoich przykrych doświadczeniach oraz o tym, dlaczego warto polubić siebie.

Myślę, że program powinien spodobać się nie tylko fanom znanej podróżniczki, ale też tym, których irytuje moralizatorski ton pisarki. W "Niepokonanych" Beata Pawlikowska opowiada tylko o swoich doświadczeniach. Nie poucza, nie wymądrza się i nie kreuje się na ekspertkę od wszystkiego (co część czytelników zarzuca jej). A tak kończy się rozmowa:
Myślę, że nie ma zbyt późnego momentu, żeby to zrozumieć. Każdy moment jest dobry. Bo od tego momentu wszystko się zmienia i zaczynasz żyć zupełnie inaczej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...