środa, 16 października 2013

"Jezus mówi do ciebie" Sarah Young


Osiem milionów sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na 25 języków świata, otrzymanie od Wall Street Journal tytułu najlepiej sprzedającej się książki roku - nie, Drogi Czytelniku, to nie rekomendacja kolejnej powieści obyczajowej czy kryminału. To zbiór rozważań, w których narratorem jest sam Jezus. Niemożliwe? A jednak. Książka Sarah Young odniosła niesamowity sukces. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że jest to niezwykła pozycja, która ma moc zmieniania ludzkiego życia.

Na każdy dzień przeznaczono krótkie słowo życia, uzupełnione odpowiednimi parametrami z Pisma Świętego. Oczywiście rozważania nie zostały wymyślone przez autorkę. Ona tylko przelała na papier to, co usłyszała w swoim sercu, a co pochodziło od samego Jezusa. Za sprawą słów Chrystusa zaczęło zmieniać się jej życie. Postanowiła się więc podzielić nimi z czytelnikami. I tak oto dzięki wydawnictwu Esprit w tym roku rozważania te mogą trafić do naszych serc.

Są dwie "książki", które trafiają prosto do mojego serca i mają moc zmieniana mojego życia. Pierwszą z nich jest oczywiście Pismo Święte. Drugą "Dzienniczek" św. s. Faustyny Kowalskiej. Dziś dołączyła do nich trzecia pozycja - "Jezus mówi do ciebie". Książkę tę można przeczytać od deski do deski od razu. Ale nie polecam tej metody. Wtedy nasze życie nie ulegnie większej przemianie. Zachęcam do czytania codziennie jedynie krótkiego fragmentu na dany dzień. Już po kilku dniach poznamy niezwykłą moc płynącą z tej codziennej praktyki.

Rozważania są uniwersalne. Dzięki temu każdy czytelnik (niezależnie od wieku, swojej więzi z Kościołem czy sytuacji życiowej) ma wrażenie, że słowa skierowane są bezpośrednio do niego. "Jezus mówi do ciebie" jest w stanie zmienić nasz sposób patrzenia na świat, stosunek do problemów pojawiających się w naszym życiu, naszej wiary i więzi z Jezusem. Pozwala także uzmysłowić sobie, że Jezus jest zawsze tuż obok nas.

"Ufaj Mi, choćby poruszyła się ziemia, choćby góry przeniosły się do mórz" - to mój ulubiony fragment rozważań z tej książki. I nim właśnie zakończę recenzję. Myślę, że świetnie oddaje istotę książki "Jezus mówi do ciebie". Nasza relacja z Jezusem musi być przecież oparta na zaufaniu, co powtarza się w wielu rozważaniach, które mają rzeczywistą moc przemieniania życia ludzkiego.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu:

2 komentarze:

  1. Dziękuję Ci za tę podpowiedź. Postaram się w najbliższym czasie zakupić tę książkę, bo bardzo potrzebuję słów umocnienia...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak już się z nią zapoznasz to liczę na Twoją opinię :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...