niedziela, 19 maja 2013

"Beskid Śląski, Żywiecki i Mały. Przewodnik - celownik"


Autor: opracowanie zbiorowe
Data wydania: 2013-05-01
Wydawnictwo: Bezdroża
Liczba stron: 208
Okładka: miękka
Cena okładkowa: 29,90 zł

Przewodnik jest niewątpliwie ciekawy. Choć, moim zdaniem, dotyczy zbyt wielu miejsc. Przez to czasami brakuje precyzji, a opis atrakcji beskidzkich nie zachwyca szczegółowością.

Dużym plusem są mapy. Na samym początku znajdziemy 39 dokładnych map przedstawiających Beskid Śląski, Żywiecki i Mały. Opisano także 67 atrakcji regionu. Przy każdej miejscowości podano krótką historię. Dopełnieniem jest ponad 150 kolorowych fotografii.

Beskid Żywiecki
Nieźle wyszła również strona techniczna. Przewodnik jest w przystępnym formacie, nie zajmuje dużo miejsca. Spirala, którą spięto kartki "Przewodnika - celownika" ułatwia odnajdywanie potrzebnych informacji i zapewnia łatwy dostęp do poszczególnych stron.

Przewodnik jest przyjemny dla oka. Zachęca do częstego zaglądania. Kolory są stonowane. Każdy dział odróżnia się barwą dolnych marginesów, co przyśpiesza przeszukiwanie. 

Jedyną wadą jest ogólnikowość. Według mnie lepszym rozwiązaniem byłoby rozbicie publikacji na trzy części: Beskid Śląski, Beskid Żywiecki i Beskid Mały. Taka seria na pewno odznaczałaby się większym bogactwem w rysie historycznym poszczególnych atrakcji. Choć rozumiem, że nie każdego interesuje aż tak historia odwiedzanych miejsc. Przewodnik może nie jest idealny, ale zdecydowanie pomoże zaplanować wolne dni spędzone w Beskidach i logicznie zorganizować zwiedzanie oraz turystykę pieszą.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...