czwartek, 28 marca 2013

"Poznaj Hiszpanię"Po raz pierwszy miałem przyjemność zapoznania się z fiszkami z serii „Język i fakty”. Jej celem jest przybliżenie uczącym się języka (w tym przypadku hiszpańskiego) kultury danego kraju. Fiszki „Poznaj Hiszpanię” skierowane są do osób na poziomie średnio zaawansowanym.

W pudełku znajdziemy 100 fiszek, kartonik z instrukcją, dwie kartonowe przekładki „NAUKA” i „UMIEM” oraz ofertę wydawnictwa. Został dołączony także kartonik z kodem, który umożliwia pobranie plików MP3 z nagraniami. Cieszę się, że wydawnictwo myśli również o kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu i poprawnej wymowie. 

Fiszki dotyczą przeróżnych informacji dotyczących Hiszpanii. Od położenia geograficznego, najważniejszych rzek i gór, opisu herbu, poprzez wymienienie dawnych kolonii hiszpańskich, aż po najsłynniejszych śpiewaków operowych. 

Materiał można podzielić na kilka kategorii:
  1. Geografia Hiszpanii (góry, rzeki, półwyspy, sąsiedzi itd.).
  2. Ustrój (herb, flaga, królestwo).
  3. Informacje statystyczne (ludność całego państwa, mieszkańcy Madrytu, religie). 
  4.  Historia (konkwista, kolonie, wojna domowa w Hiszpanii). 
  5.  Najważniejsze postacie (rzeźbiarze, malarze, pisarze, poeci). 
  6.  Informacje o katolicyzmie w Hiszpanii (obchody Wielkiego Tygodnia, Wigilii).
  7. Tradycyjne dania. 
Wiedza zawarta w serii „Języki i fakty” nie jest obligatoryjna do poznania hiszpańskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Myślę jednak, że warto zapoznać się ze zgromadzonym materiałem. Pozwoli on nie tylko zorientować się w kulturze Hiszpanii, ale stanowi także ciekawe urozmaicenie nauki. Po wyuczeniu końcówek kolejnego czasu dobrze jest wziąć 10 fiszek z pudełka „Poznaj Hiszpanię” i zrobić sobie rozwijającą przerwę. 

Stosunek jakości do ceny przedstawia się bardzo dobrze. Za całość zapłacimy 8 zł. Nie jest to więc wygórowana kwota. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...