czwartek, 14 marca 2013

O podróżowaniu

Podróż jest stanem stopniowego uwalniania duszy.

Rozpoczyna się oddaleniem od miejsca, gdzie codzienność wymaga kontrolowania myśli, racjonalnego podejmowania decyzji, przewidywania konsekwencji i używania odpowiednich słów.

Przez pierwsze trzy dni świadomość ulega wyciszeniu i coraz mniejsza staje się gotowość reagowania na żądania zewnętrznego świata. Rośnie natomiast potrzeba zaspokojenia własnych wewnętrznych oczekiwań, które bardzo długo leżały przysypane i przyduszone codziennością.

Wtedy rozpoczyna się też wyprawa w głąb własnej duszy.

Nie trzeba już zmuszać własnych myśli do koncentrowania się na jakiejkolwiek „bardzo ważnej sprawie”. Myśli same odnajdują właściwy kierunek i jeśli im tylko pozwolisz, zabiorą cię na fascynującą wyprawę do wnętrza twojej duszy.

Uwielbiam ten stan.

Wtedy same rozwiązują się problemy, przychodzą nowe pomysły i pojawia się szeroki horyzont, na którym wyraźnie widać co jest naprawdę ważne, a co błahe i nie warto się tym więcej zajmować.

Dusza uwolniona od ciężaru codziennych obowiązków zaczyna fruwać i ciągnie cię za sobą do krainy bardzo szczęśliwych myśli.

[Beata Pawlikowska]

6 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam, że ona pisze w ten sposób, jeśli podobne jak ten fragment wygląda całość jej książki, to pewnie zdecyduję się by jakąś kupić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może każde zdanie tak nie wygląda, ale faktem jest, że w książkach Beaty Pawlikowskiej jest bardzo dużo złotych myśli :)

   Usuń
  2. To prawda. Niektórzy twierdzą, że trącą banałem, ale śmiem twierdzić, że te najprostsze, najbanalniejsze myśli są zwykle tymi najbardziej trafnymi:)

   Usuń
 2. Banał? Absolutnie nie! Beata Pawlikowska jest odważną, silną i szczęśliwą kobietą... Ja też chcę taka być, dlatego zaczynam pracować nad sobą z książkami Szamanki :)

  Pozdrawiam serdecznie
  Anna M.
  annamatysiak.blogspot.com

  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Banał? Absolutnie nie! Beata Pawlikowska jest odważną, silną i szczęśliwą kobietą... Ja też chcę taka być, dlatego zaczynam pracować nad sobą z książkami Szamanki :)

  Pozdrawiam serdecznie
  Anna M.
  annamatysiak.blogspot.com

  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że do pracy nad sobą najbardziej odpowiednia jest książka "W dżungli życia".

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...