sobota, 30 czerwca 2012

"100 najważniejszych idiomów" - język angielski


Publikacja jest niewielkich rozmiarów, więc i recenzja będzie dość krótka.
Jak sama nazwa wskazuje pudełko zawiera 100 kartonowych fiszek z idiomami. Czy najważniejszymi? Trudno powiedzieć. Wybór, którego dokonały Patrycja Wojszyk i Kinga Perczyńska jest dość subiektywny. Ja część wybranych idiomów usunąłbym, a dodałbym kilka innych. Ale jest to całkowicie normalne. Dla każdego 100 najważniejszych idiomów z ogromnej przepaści, jaką jest język będzie znaczyć coś innego.
Do publikacji dołączony jest oczywiście kod pozwalający na pobranie nagrań ze strony fiszki.pl
Fiszki są bardzo przejrzyste (co jest moim zdaniem bardzo dużą zaletą; szczególnie w porównaniu z publikacjami wydawnictwa Edgard, które umieszcza na karteczkach zbyt dużo informacji). Tutaj jest tylko numer kartonika, wyboldowany idiom; przykład, który go zawiera i logo fiszek w prawym górnym rogu.
Wydaje mi się, że korzystając z dołączonego pudełka nie zapamiętamy "na zawsze" wybranego materiału. Metoda, na którą powołuje się wydawnictwo twierdzi coś innego. Ale o tym nie będę pisać, bo wielokrotnie poruszałem już ten temat. Dobrze byłoby jednak gdyby do fiszek dołączony byłby kartonik ze sposobem nauki zalecanym przez niemieckiego autora i radą, że maksymalne efekty można osiągnąć używając memoboxu.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję:


1 komentarz:

  1. Już nie będę wszystkich tych fiszek komentować, bo co mogę powiedzieć. Świetne wydania Czterech Głów, idealne do plecaka czy torebki, zawsze możemy je mieć przy sobie i w dowolnej chwili się pouczyć. Jeżeli danego dnia ich nie wyciągniemy z plecaka to krzywda nam się nie stanie, bo są leciutkie ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...