czwartek, 29 marca 2012

"Fiszki - 100 najważniejszych przysłów i cytatów" j. angielski


Post nie będzie już tak długi jak w przypadku tematu "Fiszki - czasowniki A", bo jest to mniejsza publikacja. Nie ma memoboxu, etui i jest tylko 100 karteczek. Otrzymujemy za to niewielkie pudełeczko (8x6,5x2,5cm). W środku znajduje się złożona reklama różnych produktów wydawnictwa Cztery Głowy, dwie kartonowe przekładki: "nauka" i "umiem"; instrukcja pobierania plików mp3 oraz jedna karteczka z krótkim wstępem i sposobem nauki. Pudełko, mimo że papierowe, jest dość trwałe. Przynajmniej wygląda na solidne.
Zalety:
  • przejrzyste kartoniki
  • dobrej jakości papier
  • w części z cytatami umieszczone są na dole fiszki: autor cytatu, data i często jeszcze inne informacje, dzięki temu nie uczymy się tylko angielskiego, ale i poznajemy różne ważne zdania z historii świata :)
Fiszki obejmują materiał z zakresu C1 i C2, ale z powodzeniem mogą z nich korzystać wszyscy zainteresowani tematem.
Myślę, że jednak bez memoboxu (choćby takiego zrobionego w domu) nie ma sensu się uczyć. Cała metoda fiszek polega na powtarzaniu, które ułatwia to pudełeczko. Jeśli się więc uczyć to koniecznie z memoboxem.
Dobór powiedzeń i cytatów jest bardzo subiektywny. Zresztą jak inaczej mogło by być? Na 100 karteczkach nie można umieścić wszystkiego. Wydaje mi się jednak, że niektóre cytaty można było zastąpić innymi, bardziej znanymi i potrzebnymi, ale to już moja własna opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać.
Niewątpliwie dużym atutem jest dołączony w do opakowania kod, który umożliwia pobranie nagrań ze strony wydawnictwa. Dzięki temu możemy uczyć się także poprawnej wymowy.
Myślę, że warto kupić te fiszki. Jeśli się Wam nie spodobają to dużo nie stracicie. "100 najważniejszych słów i przysłów" można kupić już za 8 zł.

 
Za egzemplarz dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...