czwartek, 7 listopada 2013

"Różaniec. Duchowa broń Ojca Pio" Marek Balon


"Już mam dosyć tego klepania. Klepiemy już nie wiem który raz od rana. Dla mnie takie klepanie to nie jest modlitwa" - taki komentarz o modlitwie różańcowej usłyszałem w tym roku w Częstochowie od pewnej przypadkowej kobiety. Niestety oddaje on to, jak większość katolików postrzega tę modlitwę. Często pojawiają się głosy, że do różańca należy dojrzeć. Że różaniec nie jest dla każdego. Życie św. o. Pio przeczy temu, co podkreśla Marek Balon w swojej najnowszej książce. "Różaniec. Duchowa broń Ojca Pio" to nie tylko biografia niezwykłego stygmatyka, ale i zachęta do zawierzenia się Matce Bożej poprzez jedną z najpiękniejszych modlitw Kościoła.
 
Książka składa się z dwóch części. Pierwsza to, tak jak już wspomniałem, biografia Ojca Pio. Autor zwraca szczególnie uwagę na epizody z życia świętego związane z modlitwą różańcową. Okazuje się, że kapucyn potrafił go odmawiać nawet 30 razy dziennie! Druga część to wyszczególnione tajemnice różańca. W każdej tajemnicy znajdziemy myśl św. O. Pio, pytania do rachunku sumienia i modlitwę. Przepiękne rozważania poruszające serce ułożył Wojciech Jaroń. Pozwalają rzeczywiście zastanowić się nad swoim życiem i odnieść je do przesłania płynącego z danej tajemnicy.

Do publikacji dołączono różaniec z relikwiami Ojca Pio. Na łączniku znajduje się napis "ex indumentis" ("z ubrań"), co sugeruje, że relikwią jest fragment przedmiotu, z którym styczność miał święty. 

Życie chrześcijanina jest nieustanną walką o swoją duszę. W walce tej mamy jednak bardzo potężną broń. Przypominała o niej wielokrotnie siostra Łucja z Fatimy. Mawiała, że "Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki". Książka Marka Balona jest "instrukcją", jak używać tej broni, aby była nam pomocna i miała rzeczywistą moc zmieniania naszego życia.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...