niedziela, 10 marca 2013

"Trening głosu" Beata Ciecierska - Zajdel


„Trening głosu” Beaty Ciecierskiej - Zajdel jest rodzajem poradnika, skierowanym zarówno do specjalistów (logopedów, dziennikarzy, nauczycieli i innych osób zawodowo pracujących głosem), jak i dla osób chcących świadomie poprawić swoje wypowiedzi. Porady zawarte w publikacji w publikacji mogą być pomocą dla wielu osób zmagających się z problemami głosowymi.

Autorka w celu wprowadzenia czytelnika w tematykę książki przedstawia definicje głosu. Ujmuje ją w różnych aspektach, jako mieszankę tonów i szumów, jedną z funkcji krtani, ciąg głosek, instrument muzyczny, podstawowe narzędzie komunikowania się, narzędzie przekazywania emocji, a także sposób wywoływania wrażeń estetycznych.
 
Kolejnym elementem wprowadzającym do treningu głosu jest zrozumienie samego powstawania tego zjawiska, Dla wszystkich osób niewtajemniczonych w tę tematykę, publikacja zawiera blok szczegółowo opisujący mechanizm powstawania głosu. Zwraca uwagę na istotne elementy podczas fonacji, np. na wyrazistość wypowiedzi.

Meritum stanowią ćwiczenia będące praktyczną stroną książki. Podzielone są na dziesięć lekcji. Stanowią kompendium wiedzy na temat poprawy swoich możliwości głosowych. Możemy znaleźć je zarówno w formie pisanej, jak i na płycie dołączonej do publikacji. 
 
Istotną wskazówką zawartą w książce są informacje na temat niepokojących zmian wskazujących na choroby narządu głosu. Można traktować je jako pewien alarm oraz przestrogę.

Reasumując, książka jest dobrze przygotowana zarówno merytorycznie, jak i graficznie. Polecam ją wszystkim, chcącym udoskonalić swój głos i zwiększyć swoją wiedzę na ten temat.


Za egzemplarz do recenzji dziękuję:

1 komentarz:

  1. MateuszBednarski.pl25 października 2013 00:08

    Przepraszam Beata, piszę to na każdej stronie, bo nie wiem gdzie zaglądasz, więc Dziękuje Ci za tą książkę :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...